آیا می‌توان به طبقه‌بندی فیلم‌های سینمایی ‌هالیوود اعتماد کرد؟

خبرگزاری فارس: طبقه‌بندی‌های انجام شده در مورد وجود صحنه‌های سکسی و بدرفتاری‌های جنسی در این تحقیق، در بسیاری از موارد با صحنه‌های ارائه شده در این فیلم‌ها انطباق نداشت.

 

چکیده:

از دیرباز، مسئولان نظارت و بررسی فیلم‌های‌هالیوودی با طبقه‌بندی فیلم‌های سینمایی‌هالیوودی و همچنین فیلم‌های اندک خارجی(وارداتی) در رده‌های مختلف و برای طیف‌های گوناگون، این آثار را با توجه به وجود صحنه‌های سکسی و خشونت‌آمیز و سن مناسب مخاطبین آنها، تقسیم‌بندی می‌نمایند. اما تحقیق صورت گرفته از سوی مؤسسه ملی زنان آمریکا نشان می‌دهد که در میان 143 فیلم‌هالیوودی رده‌های فاقد صحنه تجاوز جنسی و مناسب برای نوجوانان13و 17 ساله به بالا، ما شاهد انواع صحنه‌های تجاوز جنسی، آزارگری جنسی، سکس با محارم، خشونت جنسی و تجاوز به کودکان هستیم. به علاوه، وجود موضوعاتی نظیر دین‌ستیزی، نژادپرستی، پیش داوری‌های نژادی و قومی، ضرب و شتم شریک سکسی و همچنین بردگی جنسی نیز از دیگر یافته‌های این پژوهش است. بدین ترتیب این سؤال باید مطرح شود که تا چه حد می‌توان به این طبقه‌بندی‌ها اعتماد نمود؟"زنان و دختران در رسانه" عنوان تحقیقی بود که چندی پیش از سوی مؤسسه ملی زنان آمریکا، در جهت تهیه لیستی کوتاه از فیلم‌هایی که در آنها صحنه تجاوز جنسی وجود دارد، انجام گردید. سپس طبقه‌بندی انجام شده با طبقه‌بندی‌های رسمی ارائه شده در وب‌سایت MPAA (انجمن تصاویرمتحرک آمریکا) مورد مقایسه قرار گرفت. اما نکته حائز اهمیت این بود که طبقه‌بندی‌های انجام شده در مورد وجود صحنه‌های سکسی و بدرفتاری‌های جنسی در این وب‌سایت، در بسیاری از موارد با صحنه‌های ارائه شده در این فیلم‌ها انطباق نداشت. مثلاً بر روی بسته‌بندی اکثر این آثار انتخاب شده، هیچ اشاره‌ای به وجود "تجاوز جنسی"، "بدرفتاری جنسی" و یا "خشونت جنسی" نشده بود. بدین ترتیب شورای زنان و رسانه تصمیم گرفت که با انجام تحقیقی فراگیرتر به تحلیل و بررسی گستره گمراه‌کنندگی طبقه‌بندی‌های ارائه شده از سوی مراجع رسمی بپردازد. بدین ترتیب مجموعه‌ای از فیلم‌های طبقه R (دارای صحنه های جنسی و مشاهده آنها برای کودکان باید با نظارت والدین همراه باشد ) و 17-NC (ویژه نوجوانان 17 سال به بالا ) که بین اول ژانویه 1996 میلادی تا مارس 2006 میلادی به اکران درآمده بود، انتخاب گردید. در همه این فیلم‌ها که با اکران داخلی و خارجی به نمایش درآمده بودند، به وجود صحنه‌های سکسی و برهنگی در آن اشاره شده بود. اما در این طبقه‌بندی‌ها هیچ اشاره‌ای به کلماتی نظیر تجاوز جنسی، بدرفتاری جنسی و یا خشونت جنسی نگردیده بود. پژوهشگران ما در این تحقیق به دنبال دو هدف بودند: مشخص نمودن وجود صحنه‌های جنسی و همچنین رفتارهای تهاجمی جنسی در این آثار . از سوی دیگر، تلاش‌های ناکام برای تجاوز جنسی نیز به عنوان صحنه‌های تجاوز ثبت گردیدند. اما مفهوم رفتارهای تهاجمی جنسی طیف وسیع‌تری را در بر می‌گرفت. ما در این آثار شاهد خشونت‌های جنسی خیابانی تا رفتارهای جدی جنسی بی‌رحمانه بودیم. در ضمیمه اول این پژوهش می‌توانیم با 19 رفتار تهاجمی جنسی مورد بررسی قرار گرفته، آشنا شوید. [این ضمیمه ترجمه نشده است ـ مترجم]
افراد داوطلب همکار با ما، به مشاهده 98 فیلم در ماه‌های ژوئن تا نوامبر سال 2006 میلادی پرداختند. در مجموع نیز 143 فیلم ‌هالیوودی مورد بررسی ما قرار گرفت. البته شایان ذکر است که افراد داوطلب هیچ دستمزدی برای این همکاری دریافت ننمودند.
خلاصه یافته‌ها
- در مجموع 143 فیلم سینمایی‌هالیوودی مورد بررسی قرار گرفت.
- در 30 فیلم، صحنه‌های تجاوز به عنف وجود داشت.
- حداقل در 23 فیلم دارای صحنه‌های تجاوز جنسی، رفتارهای تهاجمی جنسی نیز وجود داشت.
- حداقل 50 فیلم بررسی شده در این تحقیق که همگی براساس طبقه‌بندی‌های رسمی فاقد هیچ گونه صحنه تجاوز جنسی بودند، دارای شخصیت‌هایی بودند که در این آثار، رفتارهای تهاجمی جنسی از خود نشان می‌دادند.
- حداقل در 4 فیلم، صحنه‌های مربوط به تجاوز به عنف به محارم وجود داشت. (این فیلم‌ها عبارتند از: جنایت و مکافات در حومه، خواهران مگدالن، اخبار کشتیرانی و آثار هنری گمشده خانم تائو).
در صحنه‌ای دیگر نیز در فیلم "آزاد راه"، دختر بازیگر اشاره می‌کند که در دوران کودکی، بارها توسط دوست پسر مادرش مورد تجاوز به عنف و دست‌اندازی قرار گرفته است.
- در حداقل 3 فیلم، (مرد‌ هالو، گفته‌های لیلا و تیتوس) ما شاهد به تصویر کشیدن ضمنی صحنه‌های تجاوز جنسی به عنف بودیم.
- در 3 فیلم هم (دو روز در دره، 5 ایکس 2 و سرزمین شگفتی) صحنه‌های مربوط به سکس دو شریک جنسی و یا معشوقه وجود داشت.
- تنها در 6 فیلم، بازیگر نقش مرد به عنوان قربانی تجاوز جنسی معرفی می‌گردید. (معشوقه، چاک و باک، شهر خدا، هواپیما، اسکار و لوسیندا و همچنین خوابیده‌ها.)
- تنها در 3 فیلم، بازیگر نقش مؤنت فیلم به انجام تجاوز جنسی دست می‌زند. (معشوقه، هواپیما و اسکار و لوسیندا). در 2 فیلم هم، بازیگر نقش زن با استفاده از جادوگری و یا قدرت‌های فوق طبیعی به دنبال تصاحب قربانیانش بوده است.
- ببیندگان 11 فیلم نیز می‌توانستند شاهد صحنه‌های تجاوز به کودکان باشند. (فرشته‌ها و حشرات، هواپیما، جنایت و مکافات در حومه، رفتار ناراحت‌کننده، آزاد راه، خواهران مگدالن، کشور شمالی، اخبار کشتیرانی، خوابیده‌ها، زمانی برای کشتن و آثار گمشده هنری خانم تائو.)
- در 5 فیلم نیز شاهد سوءاستفاده جنسی از کودکان هستیم. (هواپیما، رفتار ناراحت کننده، خواهران مگدالن، اخبار کشتیرانی.) ما در 2 فیلم هم شاهد سوءاستفاده‌های جنسی از کودکان به صورت ضمنی بودیم. (گفته‌های لیلا و تیتوس.)
- در میان این آثار، بیشترین فروش به فیلم "زمانی برای کشتن" با 108 میلیون دلار درآمد اختصاص داشت. کمترین فروش نیز به فیلم 5 ایکس 2 با 693/127 دلار اختصاص دارد.
یافته‌های داستان‌گونه دیگر
در دوره انجام این پژوهش،‌ اعضای شورا به نتایج نگران‌کننده دیگری هم دست یافتند. به دلیل اینکه ما در آغاز طراحی پژوهش خود به این مسایل توجهی نکرده بودیم، در یافته‌های رسمی ما به این نکات توجه نگردیده است. موضوعاتی نظیر نژادپرستی در 15 فیلم وجود داشت. (فیلم‌های 2 روز در دره، روح آمریکایی، از خاک بپرس، معشوقه، هواپیما، Con-Air، به استقبال فاجعه، آزادراه، عشق همه‌جا جاری است، فضای اداری، روزهای خلوت ‌هالیوود، زمانی برای کشتن، تیتوس، سرزمین شگفتی ) نگرش‌های پیش داوری شده نژادی و قومی در تعدادی از فیلم‌ها، کاملاً هویدا هستند. به علاوه در چند فیلم، زنان با ضرب و شتم شدید بدنی روبه‌رو می‌شوند. (2 روز در دره، همه‌چیز در مورد مادرم، معشوقه، کوهستان سرد، هواپیما، رفتار نگران‌کننده، ترس، بهشت، کشور شمالی، روزهای خلوت‌هالیوود.) برخوردهای خشونت‌بار و شدید فیزیکی با شریکان جنسی و یا معشوقه نیز در 11 فیلم به تصویر کشیده می‌شود.
از سوی دیگر، در حداقل 13 فیلم، ما شاهد حضور بردگان سکسی و زنان و دختران روسپی هستیم. (2 روز در دره، همه‌چیز در مورد مادرم، روح آمریکایی، کوهستان سرد، آزاد راه، کلیدهای تولسا، Hurly Burly، اعتماد لوس‌آنجلسی، روزهای خلوت هالیوود، فراتر از آمریکا، آثار هنری گمشده خانم تائو و سرزمین شگفتی). به علاوه، مفاهیم پااندازی، قوادی، برهنه شدن و سایر انواع بردگی جنسی نیز در بسیاری دیگر از این آثار مورد بررسی، وجود داشته است.
به هرحال نباید انجام شکنجه‌های جنسی را نیز که حداقل در 4 فیلم وجود دارند، نادیده بگیریم. چرا که بازیگران این آثار در حین نزدیکی جنسی و یا بلافاصله پس از پایان آن، شریک جنسی خود را با انواع روش‌های خشونت‌بار و غیرانسانی مورد شکنجه و آزار قرار می‌دادند. (8 میلی‌متری، روح آمریکایی، رفتار نگران‌کننده و چشم‌هایت را باز کن.) در فیلم کلیدهای تولسا، مخاطبان با کتک خوردن یک روسپی از سوی یک قواد روبه‌رو می‌شوند، چرا که بازیگر مرد فیلم از نزدیکی جنسی خود با زن روسپی، اظهار نارضایتی کرده بود.
همچنین ما دریافتیم که در این فیلم، بدن بازیگر زن به دلیل پرهیز از مشخص شدن، سوزانده می‌شود. البته به این موارد باید به تجاوزها و شکنجه‌های جنسی خارج از قاب تصویر نیز اشاره کرد. نکته دیگر مورد توجه نیز به روابط جنسی داوطلبانه با محارم خانوادگی باز می‌گردد. (زندگی خطرناک پسران آلتار، خانه یس و فرشته‌ها و حشرات.) در فیلمی دیگر هم با عنوان "ترانه عاشقانه جک و رز"، ما شاهد یک صحنه تحریک‌برانگیز بوسیدن شهوانی بین یک پدر و دخترش هستیم. و در نهایت اینکه، در فیلم "8 زن"، به زنای محارم اشاره می‌شود. شورای زنان و رسانه مؤسسه ملی زنان آمریکا در پایان از مدیران سازمان‌های کنترل و طبقه‌بندی این فیلم‌ها می‌خواهد که با بررسی دقیق‌تر طبقه‌بندی‌های ارائه شده، از مشاهده آزادانه این فیلم‌ها توسط کودکان و نوجوانان به دلیل وجود صحنه‌های شرم‌آور، جلوگیری نمایند.
..............................................................................
منبع: ماهنامه سیاحت غرب، شماره 59

دسته ها : متفرقه
پنج شنبه هفدهم 5 1387
اطلاعات جامع دروبلاگ بنده بانشانی های زیر:

www.918.coo.ir

یا
www.918.ir2.ir
یا

www.918.myblog.ir

دسته ها : حسابداری
پنج شنبه دهم 5 1387

 استانداردهای‌ حسابداری‌

مقدمه‌ای‌ بر استانداردهای‌ حسابداری


فهرست‌مندرجات‌

شماره‌ بند

 

1

·    مبنای تهیه استانداردهای حسابداری

4 - 2

·    دامنه کاربرد استانداردهای حسابداری

5

·    تهیه و ارائه صورتهای مالی

6

·    انحراف از استانداردهای حسابداری

11 - 7

·    سایر موارد

 

 


مبنای‌ تهیه‌ استانداردهای‌ حسابداری‌

1  .   استانداردهای‌ حسابداری‌ بر مبنای مفاهیم‌ نظری‌ گزارشگری‌ مالی‌ تدوین‌ گردیده‌ است‌. مفاهیم‌ نظری‌ مزبور توسط‌ کمیته‌ تدوین‌ استانداردهای‌ حسابداری‌ با هدف‌ تدوین‌ استانداردهای‌ حسابداری‌ هماهنگ‌ تهیه‌ و به‌ پیوست‌ این‌ مجموعه‌ ارائه‌ شده‌ است‌.

دامنه‌ کاربرد استانداردهای‌ حسابداری‌


2  .   دامنه‌ کاربرد استانداردهای‌ حسابداری، صورتهای‌ مالی‌ با مقاصد عمومی‌ (که‌ از این‌ به ‌بعد صورتهای‌ مالی‌ نامیده‌ می‌شود) است‌ که‌ به منظور ارائه‌ اطلاعات‌ مفید در مورد وضعیت‌ مالی‌، عملکرد مالی‌ و انعطاف‌پذیری‌ مالی‌ واحد تجاری‌ جهت‌ تصمیم‌گیری‌ استفاده‌کنندگان‌ تهیه‌ می‌شود.

3  .   استانداردهای‌ حسابداری‌ در مورد صورتهای‌ مالی‌ کلیه‌ واحدهای‌ تجاری‌ (انتفاعی‌) اعم از این‌ که‌ در بخش‌ خصوصی‌ یا عمومی‌ فعالیت‌ کند، کاربرد دارد. اگرچه‌ این‌ استانداردها معطوف‌ به‌ واحدهایی‌ است‌ که‌ با هدف‌ کسب‌ سود فعالیت‌ می‌کنند اما عمدتاً در مورد واحدهای‌ غیرانتفاعی‌ نیز با اعمال‌ تعدیلات‌ لازم‌ کاربرد دارد.

4  .   واحدهای‌ تجاری‌ خارج‌ از کشور که‌ مالکیت‌ آنها متعلق‌ به‌ واحدهای‌ تجاری‌ ایرانی‌ است‌ در صورتی‌که‌ در تهیه‌ و ارائه‌ صورتهای‌ مالی‌ خود تابع‌ مقررات‌ و استانداردهای‌ حسابداری‌ محلی‌ باشند، ملزم به‌ رعایت‌ الزامات‌ استانداردهای‌ حسابداری‌ ایران‌ نیستند. با این حال‌ در مواردی‌ که‌ واحد تجاری‌، واحد فرعی‌ یک‌ واحد سرمایه‌گذار ایرانی‌ باشد، تهیه‌ صورتهای‌ مالی‌ واحد فرعی‌ براساس‌ استانداردهای‌ حسابداری‌ ایران‌ نیز جهت‌ استفاده‌ در تهیه‌ صورتهای‌ مالی‌ تلفیقی‌ ضروری‌ است‌.

تهیه‌ و ارائه‌ صورتهای‌ مالی

5  .   مسئولیت‌ تهیه‌ و ارائه‌ صورتهای‌ مالی‌ به‌ عهده‌ مدیریت‌ واحد تجاری‌ است‌. مدیریت‌ واحد تجاری‌ موظف‌ به‌ تهیه‌ و ارائه‌ صورتهای‌ مالی‌ به‌گونه‌ای‌ است‌ که‌ تصویری‌ مطلوب‌ از وضعیت‌ مالی‌، عملکرد مالی‌ و انعطاف‌پذیری‌ مالی‌ واحد تجاری‌ ارائه‌ کند. مدیریت‌ واحد تجاری‌ ممکن‌ است‌ صورتها و گزارشهای‌ دیگری‌ را جهت‌ استفاده‌ داخلی‌ به‌ روشهای‌ مختلف‌ که‌ معطوف‌ به‌ اهداف‌ مدیریت‌ داخلی‌ است‌، تهیه‌ کند. هرگاه‌ صورتهای‌ مالی‌ جهت‌ ارائه‌ به‌ دیگر استفاده‌کنندگان‌ (سهامداران‌، بستانکاران‌، دولت‌، کارکنان‌ و غیره‌) تهیه‌ شود، رعایت‌ استانداردهای‌ حسابداری‌ در تهیه‌ و ارائه‌ آن‌ الزامی‌ است‌.

انحراف‌ از استانداردهای‌ حسابداری‌

6  .   تقریباً در تمام‌ شرایط‌، رعایت‌ استانداردهای‌ حسابداری‌ منجر به‌ ارائه‌ اطلاعات‌ مفید جهت‌ تصمیم‌گیری‌ استفاده‌کنندگان‌ و در نتیجه‌ ارائه‌ تصویر مطلوب‌ توسط‌ صورتهای‌ مالی‌ می‌شود. با این حال‌، ممکن‌ است‌ در مواردی‌ نادر، اعمال‌ یک‌ استاندارد، صورتهای‌ مالی‌ را از هدف‌ اصلی‌ یعنی‌ ارائه‌ تصویر مطلوب‌ باز دارد. در چنین‌ مواردی‌ باید روشهای‌ تعدیل‌ شده‌ یا جایگزین‌ را با توجه به‌ معیارهای‌ ارائه‌ شده‌ در استاندارد حسابداری‌ شماره‌ 1
با عنوان‌
نحوه‌ ارائه‌ صورتهای‌ مالی‌ انتخاب‌ و بکار گرفت‌.

سایر موارد

7  .   نظر به‌ اینکه‌ رویه‌های‌ حسابداری‌ مالی‌ در پاسخ‌ به‌ نیازهای‌ متغیر تجاری‌ و اقتصادی‌ و در راستای‌ ارائه‌ تصویر مطلوب‌، دستخوش‌ تغییر و تحول‌ می‌شود، بنابراین‌ استانداردهای‌ حسابداری‌ به‌منظور بهبود کیفیت‌ و در پرتو نیازها و تحولات‌ جدید تجدیدنظر یا استاندارد حسابداری‌ جدیدی‌ تدوین‌ و منتشر خواهد شد.

8  .   در مورد موضوعاتی‌ که‌ استاندارد حسابداری‌ مربوط‌ به‌ آن‌ صادر نشده‌ است‌، صورتهای‌ مالی‌ باید برمبنای‌ یکی‌ از رویه‌های‌ متداول‌ حسابداری‌ تهیه‌ و ارائه‌ گردد که‌ با معیارهای‌ کلی‌ ارائه‌ شده‌ در مفاهیم‌ نظری‌ گزارشگری‌ مالی‌ نزدیک‌ترین‌ انطباق‌ را دارد و فراهم‌کننده‌ تصویر مطلوبی‌ از وضعیت‌ مالی‌، عملکرد مالی‌ و انعطاف‌پذیری‌ مالی‌ واحد تجاری‌ است‌.

9  .    در مواردی‌ که‌ قوانین‌ آمره‌، رویه‌های‌ مشخصی‌ جهت‌ نحوه‌ عمل‌ حسابداری‌ موضوعات‌ خاص‌، مقرر نموده‌ است‌، در تدوین‌ استانداردهای‌ حسابداری‌ مربوط‌، تمهیدات‌ مناسب‌ جهت‌ اعمال‌ این‌ موارد با توجه به‌ مبانی‌ مندرج‌ در مفاهیم‌ نظری‌ گزارشگری‌ مالی به عمل‌ آمده‌ است‌.

10 .  مطالبی‌ که‌ در هر استاندارد حسابداری‌ با حروف‌ پر رنگ‌ مشخص‌ شده‌ است‌ الزامات‌ استاندارد را تشکیل‌ می‌دهد. این‌ الزامات‌ باید با توجه به‌ سایر مطالب‌ مندرج‌ در استاندارد که‌ جنبه‌ توضیحی‌، تکمیلی‌ و پشتیبان‌ دارد مطالعه‌، تفسیر و بکار گرفته‌ شود.

11 .  از آنجا که‌ شرط‌ اولیه‌ مفید بودن‌ اطلاعات‌ ارائه‌ شده‌ در صورتهای‌ مالی‌ اهمیت‌ آنهاست‌، لذا الزامات‌ استانداردهای‌ حسابداری‌ در موارد کم‌ اهمیت‌ کاربرد ندارد.

 

دسته ها : حسابداری
پنج شنبه دهم 5 1387

پول

با اون میشه یه خونه خرید،

ولی نمیشه باهاش محل آسایش خرید.

میتونی باهاش ساعت بخری،

 

ولی نمیتونی باهاش فرصت بخری.

من میتونم با پول برات مقام و درجه بخرم،

 

ولی احترام را نمی‌تونم واست بخرم.

 

میتونم برات یه رختخواب بخرم،

 

ولی خواب خریدنی نیست!

 

میشه باهاش کتاب خرید.

 

ولی دانش و معرفت را نمیشه.

 

اون میتونه واسه تو دارو تهیه کنه،

اما تندرستی را نمیتونه.

 

با پول میشه خون تهیه کرد،

ولی زندگی خریدنـی نیست.

بنابراین میبینی که پول همه چیز نیست.

 

و اغلب هم باعث ایجاد رنج و زحمت

میشه.

من اینا را بهت گفتم، چون من دوست تو هستم

 

و به عنوان یه دوست میخوام که رنج و زحمت را ازت دور کنم.

 

پس

هر چی پول داری، بفرست واسه من.

و من رنج اون را به جای تو تحمل میکنم.

(لطفاً فقط وجه نقد!!!)

 

دسته ها : دل نوشته ها
پنج شنبه دهم 5 1387

هنرپیشه کسی است که اگر درباره او صحبت نکنید هرگز گوش نمی ده(( مارلون براندو ))

********************

عشق یعنی وقتی دور هستید دلتنگ شوید اما از درون احساس گرما کنید  چون در قلبتان به هم نزدیکید.(( کی نودسن )) 

********************

نه از خودت تعریف کن و نه بدگویی. اگر از خودت تعریف کنی قبول نمی‌کنند و اگر بدگویی کنی بیش از آنچه اظهار داشتی تو را بد خواهند پنداشت. (کنفوسیوس) 
********************
هر چه بیشتر اوج بگیری در نظر مردمی که پرواز را نمی فهمند کوچکتر به نظر می رسی (نیچه)
********************

اانسان برای پیروزی آفریده شده است، او را میتوان نابود کرد ولی نمیتوان شکست داد. («ماهیگیر ودریا»  ارنست همینگوی)


********************
 

اگر آدم خوبی با تو بدی کرد،چنان وانمود کن که نفهمیده‌ای. او توجه خواهد کرد و مدت زیادی مدیون تو خواهد بود.  (یوهان ولفگانگ گوته)

********************

 

اگر قرار باشد بایستی و به طرف هر سگی که پارس می‌کند سنگ پرتاب کنی، هرگز به مقصد نمی‌رسی. (لارنس استرن)

 ********************

هیچوقت نمی‌توانید با مشت گره‌کرده دست کسی را به گرمی بفشارید.  (گاندی)

 ********************

(دیوانگی بشر آنچنان ضروری است که دیوانه نبودن خود شکل دیگری از دیوانگی است.  (پاسکال

********************

با لمس عشق و محبت می توان شیطان را از قلبها بیرون راند.(تنسی ویلیامز)

********************

عشق تاج زندگانی و سعادت جاودانی است.(گوته)

********************

خداوند آزادی را آفرید و بشر بندگی را. «آندره شینه»

********************

کسی‌که حفظ جان را مقدم بر آزادی بداند، لیاقت آزادی را ندارد. (بنجامین فرانکلین)

********************

در شگفتم که سلام آغاز هر دیداریست ، ولی در نماز پایان است . شاید این بدین معناست که پایان نماز ، آغاز دیدار است . ( دکترعلی شریعتی )

********************

آنکه می‌خواهد روزی پریدن آموزد، نخست می‌باید ایستادن، راه رفتن، دویدن و بالارفتن آموزد. پرواز را با پرواز آغاز نمی‌کنند.   (نیچه(

********************

عشق عینک سبزی است که با آن انسان کاه را یونجه می‌بیند.  (مارک تواین)

 ********************

شما ممکن است بتوانید گلی را زیر پا لگدمال کنید، اما محال است بتوانید عطر آنرا در فضا محو سازید. «ولتر؛ نویسنده فرانسوی ۱۷۷۸-۱۶۹۴»

********************

اگر می‌خواهید در زندگی دوستان وفادار و یاران غمخوار داشته‌باشید، کم و خیلی دیر با مردم دوست شوید .(هرشل)

دسته ها : SMS - مسائل روزمره
پنج شنبه دهم 5 1387
 
 

سایتی که قصد معرفی آن را داریم به شیوه ای باور نکردنی ، اس ام اس را از طرف گوشی شما ارسال می کند …..دقیقا مثل اینکه شما با گوشی خودتان اقدام به ارسال SMS کرده اید …. طرف مقابل شماره ارسال کننده را شماره موبایل شما خواهد دید …. نه ۳۰۰۰۰ و غیره ….
توجه: دقت داشته باشید ، فقط عزیزانی که از اپراتور اول تلفن همراه استفاده می کنند قادر به ثبت نام در این سایت هستند .
مزیت دیگر این سایت اینه چون اس ام اس رو از طرف گوشی شما ارسال می کنه اگر طرف به اس ام اس شما جواب بدهد جواب آن به دستان خواهد رسید در صورتی که در دیگر سیستمها به دلیل استفاده از شماره های شرکتهای ارسال اس ام اس ، پیام در صورت جواب داده شدن به دست شما نمی رسه !
▪ اس ام اس هایی بدون تبلیغات :
مزیت دوم و بسیارعالی این سایت ، ارسال sms هایی بدون تبلیغات است …. که مطمئنا میتونه جالب باشه . شما خودتون سایتی رو سراغ دارید که بدون هیچ تبلیغی بتونید اس ام اس رایگان باهاش بزنید ؟ مطمئنا نه !

اما این سایت پیام های شما را بدون تبلیغات ارسال می کند !
▪ ارسال اس ام اس به سراسر جهان :
مزیت دیگر این سایت امکان ارسال اس ام اس به تمامی کشورهای جهان است … (دقیقا برعکس اکثر سایتهای ایرانی که تنها امکان ارسال پیام کوتاه رو فقط برای ایران دارند) .
- اطلاع از وضعیت پیامهای ارسال شده یا Delivery Report:
یکی دیگر امکانات جالبی که این سایت به شما ارائه می دهد ، امکان اطلاع از وضعیت پیام (Delivery Report) می باشد . توجه داشته باشید که پیامی که در همه سایتها مبنی بر ارسال موفقیت آمیز پیام شما ، پس از ارسال به نمایش در می آید به معنای Delivery Report نمی باشد بلکه آن پیغام تنها شما را از ارسال موفقیت آمیز پیام به سرور سایت مطلع می کند ، نه گزارش پیام رسیده به شخص .
به خاطر همین موضوع است که مثلا شما در سایتی اقدام به ارسال sms می کنید و سایت نیز به شما پیغام می دهد که پیام شما ارسال شده است در حالی که به دلیل بروز مشکلاتی ،هیچ وقت آن پیام به دست دوستتان نمی رسد ! (مشکلی که حتما به آن برخورد کرده اید) . همچنین اگر پیام شما با موفقیت ارسال شود ولی مثلا مشترک مورد نظر در دسترس نباشد و یا گوشی فرد موزرد نظر خاموش باشد . تنها هنگامی که فرد اس ام اس را مشاهده کند به شما اطلاع می دهد که پیام شما به دست وی رسیده است .
ـ امکان اضافه کردن دفترچه تلفن
با استفاده از این قابلیت قادرید تا شماره دوستان و آشنایان خود را وارد کرده تا هنگام ارسال SMS برای آنها نیازی به حفظ شماره موبایل و تایپ شماره های آنها نداشته باشید . البته این بخش در اکثر سایتهای ایرانی و خارحی ارائه دهنده SMS نیز وجود دارد .
- امکان کسب اعتبار از طریق ارسال دعوت نامه برای دوستان خود :
حتما برای شما نیز این سوال پیش آمده که چه مقدار پیام کوتاه می توان با این سایت ارسال کرد . شما پس از ثبت نام قادر به ارسال تعداد محدودی پیام کوتاه می باشید اما نگران نباشید ، شما می توانید با ارسال دعوت نامه برای دوستانتان برای خود اعتبار کسب کنید . پس زیاد نگران نباشید … خدا بزرگه ….
همچنین قادرید تا در هر لحظه لیست کسانی که دعوت نامه شما را دریافت کرده و در سایت ثبت نام کرده اند را به همراه اعتبار جایزه خود بابت معرفی دوستتان به این سرویس مشاهده کنید .
- امکان ارسال پیام کوتاه در زمان و تاریخ مشخص :
یکی دیگر از مزیتهای جالب این سایت اینه که شما می تونید یک پیام را هم اکنون ارسال کنید ولی در زمان و تاریخی مشخص به دست دوستتان برسد !
مثلا فرض کنید می خواهید به مناسبت جشن تولد دوستتان ، یک پیام کوتاه برای وی ارسال کنید تا در هنگام جشن تولد ، مشاهده کند …..مطمئنا وقتی در کنار دوستتان نشسته اید و موبایلی نیر در دستتان نیست و دوستتان SMS شما را دریافت می کند ، تعجب خواهد کرد ….
همچنین می توانید پیامی را برای نیمه های شب برای دوستتان ارسال کنید تا وی را از خواب بیدار کنید ! در حالی که همان موقع شما در خواب هستید !
و هزاران فکر خفن دیگه که خودتون بهتر می دونید …
- امکان ارسال پیام گروهی :
یکی دیگر از قابلیتهای جالب این سایت امکان ارسال یک پیام برای تعداد زیادی از دوستانتان است ، مطمئنا این بخش هنگام ارسال پیامهای تبریک (مثل سال نو) و یا ارسال پیام های کوتاه تبلیغاتی به دردتون می خوره .
- مدیریت پیامهای ارسال شده :
در بخش دیگری که در سایت فوق قرار دارد ، قادرید تا آرشیو کامل پیام های ارسال شده را مشاهده کنید .
همچنین وضعیت Delivered Report پیام های کوتاه که قبلا در مورد آن توضیح دادیم نیز در همین بخش قابل مشاهده است .
جهت ثبت نام در این سایت کافی است اینجا کلیک کنید


حال با صفحه ای مشابه صفحه زیر مواجه خواهید شد که جهت مشاهده سایت به زبان انگلیسی می بایست بر روی دکمه ای که به منظور تغییر زبان سایت به انگلیسی قرار داده شده است کلیک کنید :
سپس زبان سایت ، انگلیسی شده و جهت ثبت نام لازم است بر روی لینک ثبت نام که با عنوان Sign Up مشخص شده است ، کلیک کنید .
حال در صفحه موجود لازم است فرم ثبت نام را پر کنید که به شرح هر کدام می پردازیم :
۱) در قسمت اول نام و نام خانوادگی خود را تایپ کنید ، دقت کنید این نام می تواند جعلی یا نام مستعار خودتان باشد اما حتما باید شامل دو قسمت باشد :
مثلا : hamed faramobile یا faramobile com و کلماتی مثل faramobile و یا hamed به تنهایی قابل قبول نیستند .
۲) در قسمت شماره ۲ می بایست یک ایمیل معتبر از خودتان را وارد کنید ، دقت داشته باشید ، این سایت یک کد فعال سازی به ایمیلی که درج کردید خواهد فرستاد که برای ادامه ثبت نام به آن نیاز خواهید داشت ، پس حتما یک ایمیل معتبر وارد کنید .
۳) در قسمت شماره ۳ می بایست یک کلمه عبور برای خود انتخاب کنید و در کادر بعدی نیز همان را تکرار کنید .
۴) در قسمت شماره ۴ کشور ایران را انتخاب کنید .
۵) در قسمت شماره ۵ می بایت شماره موبایل خود را بدون ۰ اول آن درج کنید ، به طور مثال اگر شماره موبایل شما ۰۹۱۲۱۲۳۴۵۶۷ باشد می بایست در کادر فوق ۹۱۲۱۲۳۴۵۶۷ را تایپ کنید . دقت داشته باشید این سایت تنها برای مشترکین اپراتور اول قابل پشتیبانی است ، لذا چنانچه از سیم کارت های اپراتورهای دیگر از قبیل ایرانسل یا تالیا استفاده می کنید ، قادر به ثبت نام و استفاده از امکانات این سایت نمی باشید .
۶) در بخش شماره ۶ می بایست سن خود و جنسیت خود را انتخاب کنید .
با کادر Possible comments کاری نداشته باشید .
۷) در بخش شماره ۷ می توانید ابتدا تعیین کنید که اگر تنها ۱۰ اعتبار داشتید یک ایمیل برای شما اتوماتیک ارسال شود که ضروری به نظر نمی رسد و بهتر است این گزینه را انتخاب نکنید .
اما قسمت I unconditionally accept The terms of use by submitting this form را جهت پذیرفتن شرایط سایت حتما می بایست انتخاب کنید (به اصطلاح تیک بزنید) .
سپس بر روی دکمه Submit کلیک کنید .
حال با پیغامی مواجه خواهید شد که به شما اطلاع می دهد ، ثبت نام شما انجام شد و جهت اتمام مراحل ثبت نام لازم است تا بر روی لینکی که به ایمیل شما فرستاده شده است کلیک کنید .
وارد اکانت ایمیل خود شوید و ایمیل مبوطه را بازگشایی کرده و بر روی لینک ارسالی کلیک کنید (در صورتی که با مراجعه به ایمیل خود آن را در Inbox نیافتید ، شاخه Bulk یا Spam ایمیل خود را نیز چک کنید) .
سپس اکانت شما فعال می شود .
پس از ورود به حساب کاربری خود ، می بایست شماره موبایل خود را در کادری ، بار دیگر وارد کرده و تایید کنید تا یک کد فعال سازی به موبایل شما ارسال گردد . سپس کد مورد نظر را در کادر مورد نظر تایپ کرده !

دسته ها : متفرقه
پنج شنبه دهم 5 1387

9 ویژگی که همسر شما آن را دوست دارد

خیلی سخت است که بتوان بر طبق خصوصیات اخلاقی که جنس مخالف آنها را میپسندد رفتار کرد. معمولاً هنگامیکه زمان قرارهای ملاقات فرا می رسد، خانم ها از هر نظر به خودشان می رسند، اما در مقابل آقایون همان چهره خسته و عرق کرده باشگاه را ترجیح می دهند. نکته مهمی که آقایون نباید هیچ گاه از نظر خود دور کنند این است که خانم ها همیشه آنطور که وانمود می کنند، نیستند و هیچ گاه حقیقت چیزهایی را که دوست دارند در همسر خود ببینند را به زبان نمی آورند. شاید برخی از خانم ها نسبت به بعضی از خصوصیات اخلاقی همسرشان دل خوشی نداشته باشند و همیشه از او ایراد بگیرند و به او غر بزنند؛ اما بد نیست که در این قسمت از برخی خصوصیاتی که می تواند یک خانم را همواره علاقمند به شوهرش نگه دارد نیز چیزهایی بدانیم. شاید خانم ظاهراً از تعدادی از رفتارهای بخصوص آقا رضایت نداشته باشد، اما واقعیت این است که او در باطن خود، از زور خوشحالی در حال انفجار میباشد. تعجب آور است؟!

این مقاله را بخوانید تا ببینید کدامیک از رفتارهای “مردانه” تان حس علاقه همسرتان را بر می انگیزد و برای تغییر آنها مجددا فکر کنید.

1- مرد مردها

هر چند خانم ها ادعا می کنند که از مردهای مرتب و تمیز و شیک پوش خوششان می آید، اما گاهی اوقات اگر با لباس های ورزشی کج و کوله جلوی آنها ظاهر شوید، غذا را بدون رعایت آداب ویژه بخورید، و در کوچه فوتبال بازی کنید، شاید به نظر خانم ها خیلی جذاب تر هم جلوه کنید. او بدش نمی آید که هر چند وقت یکبار برای نجاتش تلاش کنید، و یا اگر از عهده تعمیر برخی وسایل بر می آیید این کار را انجام دهید، و یا حتی با دوستان خود گپ بزنید. یک خانم با یک آقا قرار نمی گذارد تا بر سر این موضوع که کدامشان کفش ها و یا موهای شیک تری دارند با او به رقابت بپردازد؛ بلکه این تفاوت های موجود میان شما دو نفر است که منجر به اتصال هر چه بیشتر شما به هم می شود. البته نباید فراموش کنید که زمانیکه برای مشاهده تئاتر و یا صرف شام به بیرون می روید، او از شما انتظار دارد که لباسهای مناسب و آراسته ای به تن کنید، اما در عین حال باید در نظر داشته باشید که در بقیه ساعات بیشتر از حس مردانگی شما لذت می برد - هر چند این امکان وجود دارد که هرگز به این موضوع اعتراف نکند- همیشه لازم نیست شیک ترین لباس ها را به تن کنید و درهای مختلف را پیش از او برایش باز کنید، فقط کافی است که آروغ های بعد از نوشیدنی را در زمان مناسب و هنگامیکه با دوستانتان هستید بزنید.

2-  نه گفتن

شما باید تصمیماتی که به ذهنتان را می رسد را انجام دهید و بر طبق آنچه عقلتان به شما دستور می دهد، عمل کنید؛ حتی اگر این کار سبب عصبانی شدن خانم شود. آقایون تصور می کنند که دخترخانم ها به دنبال نامزدهایی می گردند که او را بتوانند روی یک انگشت خود بچرخانند و هر چه که می گویند انجام دهد. اگر بخواهید همیشه مطابق آنچه به شما دیکته می شود، عمل کنید، دیری نخواهد گذشت که رابطه تان کسل کننده و ملال آور می شود. خانم ها به دنبال مردی هستند که چیزی برای ارائه کردن در دست داشته باشد و بتواند عقاید و ملاحظات شخصی خود را در بحث ها وارد کند. آنها به دنبال مردی هستند که شخصیت منحصر بفردی داشته باشد. اگر تمام زندگی یک مرد را تنها “همسرش” تشکیل دهد، آنگاه دیگر چیزهای زیادی برای گفتن ندارد و برایش سورپرایزهای زیادی باقی نمی ماند که بتواند در مواقع ضروری آنها را رو کند. حتی اگر همسر شما از آن دست خانم هایی باشد که دوست دارند قدرت و کنترل خانواده را بدست بگیرند، باز هم بدش نمی آید که گه گاه با شما قدرت آزمایی و جدلی برابر داشته باشد. بنابراین اگر تا به حال تصور می کردید که باید کنترل تمام امور را به دست او بسپارید، بهتر است از این به بعد دست از این کار بردارید؛ به منظور حفظ رابطه و نگه داشتن او حتماً نباید خودتان را به یک خدمتکار خانگی دست آموز تبدیل کنید.

3-داشتن علاقه ی جنسی

کاملاً روشن است که اگر یک رابطه، تنها به برقراری روابط جنسی محدود شود، طرف مقابل احساس می کند که مورد سوء استفاده قرار می گیرد؛ اما از سوی دیگر باید این امر را نیز در نظر گرفت که یک خانم زمانیکه می بیند شوهرش در مقابل او کنترل خود را از دست میدهد و ابزار علاقه می کند انگار دنیا را به وی داده اند. اگر همسر شما شاغل است و شب هنگام پس از یک روز سخت کاری و سرو کله زدن با ارباب رجوع و همکاران او را در خانه می بینید هیچ چیز جز معاشقه نمی تواند او را خوشحال کند؛ این امر سبب می شود که او خودش را در راس تمام شادی های جهان قرار دهد. اگر او شغل حساس و با ارزشی دارد و در سمت مهمی قرار دارد، بهتر است شما شروع کننده ارتباط جنسی باشید. این امر به او اجازه می دهد که با خیال راحت از رابطه خود لذت ببرد.

4- مستقل بودن

شاید همیشه خانم ها به این دلیل که همسرشان ادعا می کنند سرشان بیش از اندازه شلوغ است، به آنها توجه کافی مبذول نمی دارند، وقت زیادی را در محل کار خود سپری می کنند و یا با دوست های خود خوش گذرانی می کنند، ناراحت می شوند. باید توجه داشت باشید که اگر می خواهید همسرتان در کنارتان باقی بماند، باید مانند یک پرنسس با او رفتار کنید؛ اما از طرف دیگر، همواره در نظر داشته باشید که اگر سرگرمی، تفریح و کارهای دیگری برای انجام دادن نداشته باشید، ممکن است خانم احساس کند که در حال خفه شدن در رابطه است. همان اندازه که شما در رابطه نیاز به فضا دارید، خانم ها نیز از آزادی خود لذت می برند و شدیداً به آن محتاج هستند. یک مرد مستقل و متکی به نفس در نظر خانم ها از جذابیت بیشتری برخوردار می باشد. یک مرد محتاج و بدون آرزو های بزرگ، برای بیشتر خانم ها هیچ گونه جذابیتی ندارد. بنابراین شما مجاز هستید که با دوستان مختلف خود قرار ملاقات بگذارید و شغل و سرگرمی مخصوص به خودتان را داشته باشید.

5- حسود بودن

حسادت یکی از احساسات قوی به شمار می رود. هر چند انسان ها نمی توانند میزان دقیق حسادت خود را کنترل نمایند، اما مقدار کمی حسد، آن هم به طور گاه گاه و اتفاقی، به راحتی می تواند حس جاذبه شما را در نظر او افزایش دهد. اگر شما نسبت به مردهایی که با اوصحبت می کنند، هیچ گونه عکس العملی از خود نشان ندهید، او تصور می کند که به هیچ وجه برایش ارزش قائل نیستید، به همین دلیل به دنبال کسی می رود که این خلا را برایش پر کند. اگر او در مورد یک همکار مذکر خیلی صمیمی و یا مربی اش بازخواست نمایید، شاید در ظاهر به شما غر بزند، اما در باطن لبخندی بر لب هایش نقش خواهد بست. توجه: زمانیکه نوبت به حسادت می رسد، مقدار کمی از آن می تواند مثمر ثمر واقع شود، پس در خرج کردن آن به شدت صرفه جویی کنید. از قدرت فوق العاده آن با خبر شوید: او می تواند عاشق مردی شود که نسبت به دارایی های شخصی او حساس بوده و از آنها محافظت کند.

6-آسیب پذیری گاه به گاه

هر انسانی دوست دارد که احساس کند دیگران به وجود او نیازمند هستند و از آنجایی که کمتر اتفاق می افتد یک خانم بتواند از شوهر خود محافظت کند، بد نیست که به او اجازه دهید این کار را از طریق روش های دیگر به شما اثبات کند. برای مثال بد نیست که به او اجازه دهید تا به شما گوشزذ کند نیاز به جوراب های بیشتری دارید، یا اینکه همیشه یادتان می رود رخت ها را به خشک شویی ببرید، و برای بستن کروات خود به کمک او احتیاج دارید. شاید احمقانه به نظر برسد اما گاهی اوقات همین موارد ساده و پیش پا افتاده سبب می شود که او احساس بهتری نسبت به خودش پیدا کند و بیش از پیش جذب شما شود. البته این امر بدان معنا نیست که سعی کنید از او برای خود یک مادر بسازید - هر چند او از این کار بدش نمی آید - اما این امر شاید جزء آخرین چیزهایی باشد که او انتظارش را از شما دارد؛ فقط زمانیکه نیاز به کمک داشتید و احساس می کردید که او می تواند به شما کمک کند، از او درخواست همکاری کنید. با این کار بدون شک به او احساس  قدرت، سودمند واقع شدن، و مهم بودن دست خواهد داد. اغلب مردها تصور می کنند که برای کشاندن خانم ها به سمت خود باید از خودشان یک قهرمان دست نیافتنی بسازند، اما این امر صحت ندارد. مقداری نیازمندی و کمک خواستن سبب می شود که شما در نظر او تا حدی آسیب پذیر جلوه کنید، و در چنین موقعیتی تمام خانم ها حاضر ایستاده اند تا به داخل رابطه شما آمده و به شما کمک کنند.

7-پنهان کردن احساسات

شاید او همیشه اعتراض می کند که چرا نباید بداند که شما در حال فکر کردن به چه موضوعی هستید. شاید دوست داشته باشد بداند که در طول روز و در محل کار برای ما چه اتفاقاتی رخ داده، شاید همیشه از شما بخواهد تا در مورد همه چیز با او صحبت کنید، و به اصطلاح سفره دلتان را برای او باز کنید تا بتواند به عمیق ترین نقطه از احساساتتان دسترسی پیدا کند.  شما می دانید که خانم ها با دوست های دختر در مورد جزییات تمام مسائل به خصوص در مورد نگرانی های خود، صحبت می کنند. به همین دلیل اگر بخواهید تمام احساست خود را در مقابل او بازگو کنید، خیلی راحت می تواند به شما نمره دهد. در برخی مواقع اگر کمی از او دوری کنید و خود را کمی اسرار آمیز جلوه دهید، او علاقه بیشتری به شما پیدا خواهد کرد. نکته جالب اینجاست که خودش به شخصه برای پیدا کردن حقیقت تلاش می کند. خانم ها لذت می برند تا بدون اینکه شما به آنها چیزی بگویید، خودشان بتوانند از اسرار شما سر در بیاورند. شاید آنقدرها هم که شما تصور می کنید از این کار متنفر نباشد.

8-سرتاپای او را وارسی کنید

خانم ها به اندازه آقایون دوست دارند که دیگران آنها را به خاطر توانایی های ذهنی و عملی شان تحسین کنند، و زمانیکه کاری را درست انجام دادند مورد تشویق قرار بگیرند؛ آنها در چنین حالتی انتظار ترفیع رتبه و تشویقی نیز دارند. اگر یک خانم با حالت جذابی صحبت میکند دلش می خواهد مورد توجه قرار بگیرد. البته این امر به شرایط و کسانیکه به او توجه می کنند هم بستگی دارد. اما زمانیکه نوبت به مردی می رسد که خانم دوستش می دارد، با کمال میل به او اجازه می دهد که کلیه متعلقاتش را چک کند.  خانم ها هم مانند آقایون از تعریف و تمجید لذت می برند. اگر به او توجه کنید او واقعا خوشحال می شود و این خوشحالی شما را به هر کجا که بخواهید خواهد رساند.

9-همیشه بهترین رفتارهایتان را رو نکنید

هر چند خانم ها در بیشتر موارد، زمانی که غر زدن هایشان را شروع می کنند کاملاً جدی هستند، (به ویژه زمانیکه آشغال غذاهای خود را روی میز بگذارید و یا جوراب هایتان را برندارید) اما باید این امر را هم در نظر داشته باشید که اگر بخواهید همیشه با او موفقت کنید و مطابق خواسته هایش رفتار کنید، او دلش برای خود واقعی شما تنگ خواهد شد. این دست رفتارها به دو قسمت تقسیم می شوند: آنهایی که خود واقعی شما را نمایان می سازند و آن دسته ای که شما را به او نشان می دهند. از آنجایی که ما کاملاً واقف هستیم که خانم ها نیازمند توجه هستند و همین توجه باعث جذب خانمها به آقایون می شود، این احتمال وجود دارد که برخی رفتارهای منحصر بفرد شما باعث شود تا گل لبخند را بر روی لب های او بنشاند و در وجود او جذابیت بیشتری نسبت به شما ایجاد نماید. بنابراین هیچ گاه نباید به ظاهر صحبت های او توجه کنید؛ در بیشتر مواقع او شما را فقط به خاطر وجود خودتان دوست می دارد.

دسته ها : مسائل روزمره
پنج شنبه دهم 5 1387
X