-----------------------------------------------------------------------------------------
شب را دوست دارم بخاطر سکوتش سکوت را دوست دارم بخاطر آرامشش آرامش را دوست دارم بخاطر بودنش در تنهایی,تنهایی را دوست دارم بخاطر بودنش در عشق و عشق را دوست دارم بخاطر دوست داشتنش
-----------------------------------------------------------------------------------------
دسته ها : SMS - دل نوشته ها
پنج شنبه هفدهم 5 1387
اگر مدیر بودم یکی از شرایط ثبت نام را عشق می گذاشتم اگر دبیر ریاضی بودم عشق را با عشق جمع می کردم اگر معمار بودم قصری از عشق می ساختم اگر سارق بودم فقط عشق می دزدیدم اگر بیمار بودم تنها شربتی که می نوشیدم فقط شربت عشق بود اگر درجه دار بودم فقط به عشق سلام می دادم اگر پلیس بودم هرگز عشق را جریمه نمی کردم اگر خلبان بودم در اسمان عشق پرواز می کردم اگر دبیر ورزش بودم به بچه ها می گفتم با عشق نرمش کنید اگر خواننده بودم فقط از عشق می خواندم اگر ناخدا بودم همیشه در ساحل عشق لنگر می انداختم اگر نجار بودم عشق را قاب می گرفتم
دسته ها : دل نوشته ها
پنج شنبه هفدهم 5 1387
ویلیام شکسپیر میگه: کسی را که دوسش داری ازش بگذر، اگه قسمت تو باشه بر می گرده ، اگر هم بر نگشت حتماً از اول مال تو نبوده پس بهتر که رفت سعی کن به کسی که تشنه ی عشق است دل نبندی ، سعی کن به کسی که لایق عشق است دل ببندی چون تشنه ی عشق روزی سیراب خواهد شد
دسته ها : SMS - دل نوشته ها
پنج شنبه هفدهم 5 1387

---------------------------------------------------------------------------------------- من تمام بی کسی هایم را قامت بسته ام و در طولانی ترین سجده اندوه به اندازه همه نبودنهایت اشک می ریزم و به بلندای یلدای فراقت با آهی از عمق قلب هزارپاره ام ، کابوس رفتنت را خاکستر می کنم ...!!!!!! .بگذار بی ادعا اقرار کنم که دلم برایت تنگ می شود ، وقتی نیستی دلتنگی هایم را قاب می کنم .لحظه لحظه غروبی را که نیز دلتنگ تو و چشمان بارانی ات می شوم ، قاب می کنم تا وقتی آمدی نشانت دهم که شاید دیگر تنهایم نگذاری ....! تو که می آیی پنجره ای باز می شود ، پرده بی رنگ دلتنگی کنار می رود? -----------------------------------------------------------------------------------------

دسته ها : دل نوشته ها
پنج شنبه هفدهم 5 1387
 

 آیا می‌توان به طبقه‌بندی فیلم‌های سینمایی ‌هالیوود اعتماد کرد؟

خبرگزاری فارس: طبقه‌بندی‌های انجام شده در مورد وجود صحنه‌های سکسی و بدرفتاری‌های جنسی در این تحقیق، در بسیاری از موارد با صحنه‌های ارائه شده در این فیلم‌ها انطباق نداشت.

 

چکیده:

از دیرباز، مسئولان نظارت و بررسی فیلم‌های‌هالیوودی با طبقه‌بندی فیلم‌های سینمایی‌هالیوودی و همچنین فیلم‌های اندک خارجی(وارداتی) در رده‌های مختلف و برای طیف‌های گوناگون، این آثار را با توجه به وجود صحنه‌های سکسی و خشونت‌آمیز و سن مناسب مخاطبین آنها، تقسیم‌بندی می‌نمایند. اما تحقیق صورت گرفته از سوی مؤسسه ملی زنان آمریکا نشان می‌دهد که در میان 143 فیلم‌هالیوودی رده‌های فاقد صحنه تجاوز جنسی و مناسب برای نوجوانان13و 17 ساله به بالا، ما شاهد انواع صحنه‌های تجاوز جنسی، آزارگری جنسی، سکس با محارم، خشونت جنسی و تجاوز به کودکان هستیم. به علاوه، وجود موضوعاتی نظیر دین‌ستیزی، نژادپرستی، پیش داوری‌های نژادی و قومی، ضرب و شتم شریک سکسی و همچنین بردگی جنسی نیز از دیگر یافته‌های این پژوهش است. بدین ترتیب این سؤال باید مطرح شود که تا چه حد می‌توان به این طبقه‌بندی‌ها اعتماد نمود؟"زنان و دختران در رسانه" عنوان تحقیقی بود که چندی پیش از سوی مؤسسه ملی زنان آمریکا، در جهت تهیه لیستی کوتاه از فیلم‌هایی که در آنها صحنه تجاوز جنسی وجود دارد، انجام گردید. سپس طبقه‌بندی انجام شده با طبقه‌بندی‌های رسمی ارائه شده در وب‌سایت MPAA (انجمن تصاویرمتحرک آمریکا) مورد مقایسه قرار گرفت. اما نکته حائز اهمیت این بود که طبقه‌بندی‌های انجام شده در مورد وجود صحنه‌های سکسی و بدرفتاری‌های جنسی در این وب‌سایت، در بسیاری از موارد با صحنه‌های ارائه شده در این فیلم‌ها انطباق نداشت. مثلاً بر روی بسته‌بندی اکثر این آثار انتخاب شده، هیچ اشاره‌ای به وجود "تجاوز جنسی"، "بدرفتاری جنسی" و یا "خشونت جنسی" نشده بود. بدین ترتیب شورای زنان و رسانه تصمیم گرفت که با انجام تحقیقی فراگیرتر به تحلیل و بررسی گستره گمراه‌کنندگی طبقه‌بندی‌های ارائه شده از سوی مراجع رسمی بپردازد. بدین ترتیب مجموعه‌ای از فیلم‌های طبقه R (دارای صحنه های جنسی و مشاهده آنها برای کودکان باید با نظارت والدین همراه باشد ) و 17-NC (ویژه نوجوانان 17 سال به بالا ) که بین اول ژانویه 1996 میلادی تا مارس 2006 میلادی به اکران درآمده بود، انتخاب گردید. در همه این فیلم‌ها که با اکران داخلی و خارجی به نمایش درآمده بودند، به وجود صحنه‌های سکسی و برهنگی در آن اشاره شده بود. اما در این طبقه‌بندی‌ها هیچ اشاره‌ای به کلماتی نظیر تجاوز جنسی، بدرفتاری جنسی و یا خشونت جنسی نگردیده بود. پژوهشگران ما در این تحقیق به دنبال دو هدف بودند: مشخص نمودن وجود صحنه‌های جنسی و همچنین رفتارهای تهاجمی جنسی در این آثار . از سوی دیگر، تلاش‌های ناکام برای تجاوز جنسی نیز به عنوان صحنه‌های تجاوز ثبت گردیدند. اما مفهوم رفتارهای تهاجمی جنسی طیف وسیع‌تری را در بر می‌گرفت. ما در این آثار شاهد خشونت‌های جنسی خیابانی تا رفتارهای جدی جنسی بی‌رحمانه بودیم. در ضمیمه اول این پژوهش می‌توانیم با 19 رفتار تهاجمی جنسی مورد بررسی قرار گرفته، آشنا شوید. [این ضمیمه ترجمه نشده است ـ مترجم]
افراد داوطلب همکار با ما، به مشاهده 98 فیلم در ماه‌های ژوئن تا نوامبر سال 2006 میلادی پرداختند. در مجموع نیز 143 فیلم ‌هالیوودی مورد بررسی ما قرار گرفت. البته شایان ذکر است که افراد داوطلب هیچ دستمزدی برای این همکاری دریافت ننمودند.
خلاصه یافته‌ها
- در مجموع 143 فیلم سینمایی‌هالیوودی مورد بررسی قرار گرفت.
- در 30 فیلم، صحنه‌های تجاوز به عنف وجود داشت.
- حداقل در 23 فیلم دارای صحنه‌های تجاوز جنسی، رفتارهای تهاجمی جنسی نیز وجود داشت.
- حداقل 50 فیلم بررسی شده در این تحقیق که همگی براساس طبقه‌بندی‌های رسمی فاقد هیچ گونه صحنه تجاوز جنسی بودند، دارای شخصیت‌هایی بودند که در این آثار، رفتارهای تهاجمی جنسی از خود نشان می‌دادند.
- حداقل در 4 فیلم، صحنه‌های مربوط به تجاوز به عنف به محارم وجود داشت. (این فیلم‌ها عبارتند از: جنایت و مکافات در حومه، خواهران مگدالن، اخبار کشتیرانی و آثار هنری گمشده خانم تائو).
در صحنه‌ای دیگر نیز در فیلم "آزاد راه"، دختر بازیگر اشاره می‌کند که در دوران کودکی، بارها توسط دوست پسر مادرش مورد تجاوز به عنف و دست‌اندازی قرار گرفته است.
- در حداقل 3 فیلم، (مرد‌ هالو، گفته‌های لیلا و تیتوس) ما شاهد به تصویر کشیدن ضمنی صحنه‌های تجاوز جنسی به عنف بودیم.
- در 3 فیلم هم (دو روز در دره، 5 ایکس 2 و سرزمین شگفتی) صحنه‌های مربوط به سکس دو شریک جنسی و یا معشوقه وجود داشت.
- تنها در 6 فیلم، بازیگر نقش مرد به عنوان قربانی تجاوز جنسی معرفی می‌گردید. (معشوقه، چاک و باک، شهر خدا، هواپیما، اسکار و لوسیندا و همچنین خوابیده‌ها.)
- تنها در 3 فیلم، بازیگر نقش مؤنت فیلم به انجام تجاوز جنسی دست می‌زند. (معشوقه، هواپیما و اسکار و لوسیندا). در 2 فیلم هم، بازیگر نقش زن با استفاده از جادوگری و یا قدرت‌های فوق طبیعی به دنبال تصاحب قربانیانش بوده است.
- ببیندگان 11 فیلم نیز می‌توانستند شاهد صحنه‌های تجاوز به کودکان باشند. (فرشته‌ها و حشرات، هواپیما، جنایت و مکافات در حومه، رفتار ناراحت‌کننده، آزاد راه، خواهران مگدالن، کشور شمالی، اخبار کشتیرانی، خوابیده‌ها، زمانی برای کشتن و آثار گمشده هنری خانم تائو.)
- در 5 فیلم نیز شاهد سوءاستفاده جنسی از کودکان هستیم. (هواپیما، رفتار ناراحت کننده، خواهران مگدالن، اخبار کشتیرانی.) ما در 2 فیلم هم شاهد سوءاستفاده‌های جنسی از کودکان به صورت ضمنی بودیم. (گفته‌های لیلا و تیتوس.)
- در میان این آثار، بیشترین فروش به فیلم "زمانی برای کشتن" با 108 میلیون دلار درآمد اختصاص داشت. کمترین فروش نیز به فیلم 5 ایکس 2 با 693/127 دلار اختصاص دارد.
یافته‌های داستان‌گونه دیگر
در دوره انجام این پژوهش،‌ اعضای شورا به نتایج نگران‌کننده دیگری هم دست یافتند. به دلیل اینکه ما در آغاز طراحی پژوهش خود به این مسایل توجهی نکرده بودیم، در یافته‌های رسمی ما به این نکات توجه نگردیده است. موضوعاتی نظیر نژادپرستی در 15 فیلم وجود داشت. (فیلم‌های 2 روز در دره، روح آمریکایی، از خاک بپرس، معشوقه، هواپیما، Con-Air، به استقبال فاجعه، آزادراه، عشق همه‌جا جاری است، فضای اداری، روزهای خلوت ‌هالیوود، زمانی برای کشتن، تیتوس، سرزمین شگفتی ) نگرش‌های پیش داوری شده نژادی و قومی در تعدادی از فیلم‌ها، کاملاً هویدا هستند. به علاوه در چند فیلم، زنان با ضرب و شتم شدید بدنی روبه‌رو می‌شوند. (2 روز در دره، همه‌چیز در مورد مادرم، معشوقه، کوهستان سرد، هواپیما، رفتار نگران‌کننده، ترس، بهشت، کشور شمالی، روزهای خلوت‌هالیوود.) برخوردهای خشونت‌بار و شدید فیزیکی با شریکان جنسی و یا معشوقه نیز در 11 فیلم به تصویر کشیده می‌شود.
از سوی دیگر، در حداقل 13 فیلم، ما شاهد حضور بردگان سکسی و زنان و دختران روسپی هستیم. (2 روز در دره، همه‌چیز در مورد مادرم، روح آمریکایی، کوهستان سرد، آزاد راه، کلیدهای تولسا، Hurly Burly، اعتماد لوس‌آنجلسی، روزهای خلوت هالیوود، فراتر از آمریکا، آثار هنری گمشده خانم تائو و سرزمین شگفتی). به علاوه، مفاهیم پااندازی، قوادی، برهنه شدن و سایر انواع بردگی جنسی نیز در بسیاری دیگر از این آثار مورد بررسی، وجود داشته است.
به هرحال نباید انجام شکنجه‌های جنسی را نیز که حداقل در 4 فیلم وجود دارند، نادیده بگیریم. چرا که بازیگران این آثار در حین نزدیکی جنسی و یا بلافاصله پس از پایان آن، شریک جنسی خود را با انواع روش‌های خشونت‌بار و غیرانسانی مورد شکنجه و آزار قرار می‌دادند. (8 میلی‌متری، روح آمریکایی، رفتار نگران‌کننده و چشم‌هایت را باز کن.) در فیلم کلیدهای تولسا، مخاطبان با کتک خوردن یک روسپی از سوی یک قواد روبه‌رو می‌شوند، چرا که بازیگر مرد فیلم از نزدیکی جنسی خود با زن روسپی، اظهار نارضایتی کرده بود.
همچنین ما دریافتیم که در این فیلم، بدن بازیگر زن به دلیل پرهیز از مشخص شدن، سوزانده می‌شود. البته به این موارد باید به تجاوزها و شکنجه‌های جنسی خارج از قاب تصویر نیز اشاره کرد. نکته دیگر مورد توجه نیز به روابط جنسی داوطلبانه با محارم خانوادگی باز می‌گردد. (زندگی خطرناک پسران آلتار، خانه یس و فرشته‌ها و حشرات.) در فیلمی دیگر هم با عنوان "ترانه عاشقانه جک و رز"، ما شاهد یک صحنه تحریک‌برانگیز بوسیدن شهوانی بین یک پدر و دخترش هستیم. و در نهایت اینکه، در فیلم "8 زن"، به زنای محارم اشاره می‌شود. شورای زنان و رسانه مؤسسه ملی زنان آمریکا در پایان از مدیران سازمان‌های کنترل و طبقه‌بندی این فیلم‌ها می‌خواهد که با بررسی دقیق‌تر طبقه‌بندی‌های ارائه شده، از مشاهده آزادانه این فیلم‌ها توسط کودکان و نوجوانان به دلیل وجود صحنه‌های شرم‌آور، جلوگیری نمایند.
..............................................................................
منبع: ماهنامه سیاحت غرب، شماره 59

دسته ها : متفرقه
پنج شنبه هفدهم 5 1387
اطلاعات جامع دروبلاگ بنده بانشانی های زیر:

www.918.coo.ir

یا
www.918.ir2.ir
یا

www.918.myblog.ir

دسته ها : حسابداری
پنج شنبه دهم 5 1387

 استانداردهای‌ حسابداری‌

مقدمه‌ای‌ بر استانداردهای‌ حسابداری


فهرست‌مندرجات‌

شماره‌ بند

 

1

·    مبنای تهیه استانداردهای حسابداری

4 - 2

·    دامنه کاربرد استانداردهای حسابداری

5

·    تهیه و ارائه صورتهای مالی

6

·    انحراف از استانداردهای حسابداری

11 - 7

·    سایر موارد

 

 


مبنای‌ تهیه‌ استانداردهای‌ حسابداری‌

1  .   استانداردهای‌ حسابداری‌ بر مبنای مفاهیم‌ نظری‌ گزارشگری‌ مالی‌ تدوین‌ گردیده‌ است‌. مفاهیم‌ نظری‌ مزبور توسط‌ کمیته‌ تدوین‌ استانداردهای‌ حسابداری‌ با هدف‌ تدوین‌ استانداردهای‌ حسابداری‌ هماهنگ‌ تهیه‌ و به‌ پیوست‌ این‌ مجموعه‌ ارائه‌ شده‌ است‌.

دامنه‌ کاربرد استانداردهای‌ حسابداری‌


2  .   دامنه‌ کاربرد استانداردهای‌ حسابداری، صورتهای‌ مالی‌ با مقاصد عمومی‌ (که‌ از این‌ به ‌بعد صورتهای‌ مالی‌ نامیده‌ می‌شود) است‌ که‌ به منظور ارائه‌ اطلاعات‌ مفید در مورد وضعیت‌ مالی‌، عملکرد مالی‌ و انعطاف‌پذیری‌ مالی‌ واحد تجاری‌ جهت‌ تصمیم‌گیری‌ استفاده‌کنندگان‌ تهیه‌ می‌شود.

3  .   استانداردهای‌ حسابداری‌ در مورد صورتهای‌ مالی‌ کلیه‌ واحدهای‌ تجاری‌ (انتفاعی‌) اعم از این‌ که‌ در بخش‌ خصوصی‌ یا عمومی‌ فعالیت‌ کند، کاربرد دارد. اگرچه‌ این‌ استانداردها معطوف‌ به‌ واحدهایی‌ است‌ که‌ با هدف‌ کسب‌ سود فعالیت‌ می‌کنند اما عمدتاً در مورد واحدهای‌ غیرانتفاعی‌ نیز با اعمال‌ تعدیلات‌ لازم‌ کاربرد دارد.

4  .   واحدهای‌ تجاری‌ خارج‌ از کشور که‌ مالکیت‌ آنها متعلق‌ به‌ واحدهای‌ تجاری‌ ایرانی‌ است‌ در صورتی‌که‌ در تهیه‌ و ارائه‌ صورتهای‌ مالی‌ خود تابع‌ مقررات‌ و استانداردهای‌ حسابداری‌ محلی‌ باشند، ملزم به‌ رعایت‌ الزامات‌ استانداردهای‌ حسابداری‌ ایران‌ نیستند. با این حال‌ در مواردی‌ که‌ واحد تجاری‌، واحد فرعی‌ یک‌ واحد سرمایه‌گذار ایرانی‌ باشد، تهیه‌ صورتهای‌ مالی‌ واحد فرعی‌ براساس‌ استانداردهای‌ حسابداری‌ ایران‌ نیز جهت‌ استفاده‌ در تهیه‌ صورتهای‌ مالی‌ تلفیقی‌ ضروری‌ است‌.

تهیه‌ و ارائه‌ صورتهای‌ مالی

5  .   مسئولیت‌ تهیه‌ و ارائه‌ صورتهای‌ مالی‌ به‌ عهده‌ مدیریت‌ واحد تجاری‌ است‌. مدیریت‌ واحد تجاری‌ موظف‌ به‌ تهیه‌ و ارائه‌ صورتهای‌ مالی‌ به‌گونه‌ای‌ است‌ که‌ تصویری‌ مطلوب‌ از وضعیت‌ مالی‌، عملکرد مالی‌ و انعطاف‌پذیری‌ مالی‌ واحد تجاری‌ ارائه‌ کند. مدیریت‌ واحد تجاری‌ ممکن‌ است‌ صورتها و گزارشهای‌ دیگری‌ را جهت‌ استفاده‌ داخلی‌ به‌ روشهای‌ مختلف‌ که‌ معطوف‌ به‌ اهداف‌ مدیریت‌ داخلی‌ است‌، تهیه‌ کند. هرگاه‌ صورتهای‌ مالی‌ جهت‌ ارائه‌ به‌ دیگر استفاده‌کنندگان‌ (سهامداران‌، بستانکاران‌، دولت‌، کارکنان‌ و غیره‌) تهیه‌ شود، رعایت‌ استانداردهای‌ حسابداری‌ در تهیه‌ و ارائه‌ آن‌ الزامی‌ است‌.

انحراف‌ از استانداردهای‌ حسابداری‌

6  .   تقریباً در تمام‌ شرایط‌، رعایت‌ استانداردهای‌ حسابداری‌ منجر به‌ ارائه‌ اطلاعات‌ مفید جهت‌ تصمیم‌گیری‌ استفاده‌کنندگان‌ و در نتیجه‌ ارائه‌ تصویر مطلوب‌ توسط‌ صورتهای‌ مالی‌ می‌شود. با این حال‌، ممکن‌ است‌ در مواردی‌ نادر، اعمال‌ یک‌ استاندارد، صورتهای‌ مالی‌ را از هدف‌ اصلی‌ یعنی‌ ارائه‌ تصویر مطلوب‌ باز دارد. در چنین‌ مواردی‌ باید روشهای‌ تعدیل‌ شده‌ یا جایگزین‌ را با توجه به‌ معیارهای‌ ارائه‌ شده‌ در استاندارد حسابداری‌ شماره‌ 1
با عنوان‌
نحوه‌ ارائه‌ صورتهای‌ مالی‌ انتخاب‌ و بکار گرفت‌.

سایر موارد

7  .   نظر به‌ اینکه‌ رویه‌های‌ حسابداری‌ مالی‌ در پاسخ‌ به‌ نیازهای‌ متغیر تجاری‌ و اقتصادی‌ و در راستای‌ ارائه‌ تصویر مطلوب‌، دستخوش‌ تغییر و تحول‌ می‌شود، بنابراین‌ استانداردهای‌ حسابداری‌ به‌منظور بهبود کیفیت‌ و در پرتو نیازها و تحولات‌ جدید تجدیدنظر یا استاندارد حسابداری‌ جدیدی‌ تدوین‌ و منتشر خواهد شد.

8  .   در مورد موضوعاتی‌ که‌ استاندارد حسابداری‌ مربوط‌ به‌ آن‌ صادر نشده‌ است‌، صورتهای‌ مالی‌ باید برمبنای‌ یکی‌ از رویه‌های‌ متداول‌ حسابداری‌ تهیه‌ و ارائه‌ گردد که‌ با معیارهای‌ کلی‌ ارائه‌ شده‌ در مفاهیم‌ نظری‌ گزارشگری‌ مالی‌ نزدیک‌ترین‌ انطباق‌ را دارد و فراهم‌کننده‌ تصویر مطلوبی‌ از وضعیت‌ مالی‌، عملکرد مالی‌ و انعطاف‌پذیری‌ مالی‌ واحد تجاری‌ است‌.

9  .    در مواردی‌ که‌ قوانین‌ آمره‌، رویه‌های‌ مشخصی‌ جهت‌ نحوه‌ عمل‌ حسابداری‌ موضوعات‌ خاص‌، مقرر نموده‌ است‌، در تدوین‌ استانداردهای‌ حسابداری‌ مربوط‌، تمهیدات‌ مناسب‌ جهت‌ اعمال‌ این‌ موارد با توجه به‌ مبانی‌ مندرج‌ در مفاهیم‌ نظری‌ گزارشگری‌ مالی به عمل‌ آمده‌ است‌.

10 .  مطالبی‌ که‌ در هر استاندارد حسابداری‌ با حروف‌ پر رنگ‌ مشخص‌ شده‌ است‌ الزامات‌ استاندارد را تشکیل‌ می‌دهد. این‌ الزامات‌ باید با توجه به‌ سایر مطالب‌ مندرج‌ در استاندارد که‌ جنبه‌ توضیحی‌، تکمیلی‌ و پشتیبان‌ دارد مطالعه‌، تفسیر و بکار گرفته‌ شود.

11 .  از آنجا که‌ شرط‌ اولیه‌ مفید بودن‌ اطلاعات‌ ارائه‌ شده‌ در صورتهای‌ مالی‌ اهمیت‌ آنهاست‌، لذا الزامات‌ استانداردهای‌ حسابداری‌ در موارد کم‌ اهمیت‌ کاربرد ندارد.

 

دسته ها : حسابداری
پنج شنبه دهم 5 1387

پول

با اون میشه یه خونه خرید،

ولی نمیشه باهاش محل آسایش خرید.

میتونی باهاش ساعت بخری،

 

ولی نمیتونی باهاش فرصت بخری.

من میتونم با پول برات مقام و درجه بخرم،

 

ولی احترام را نمی‌تونم واست بخرم.

 

میتونم برات یه رختخواب بخرم،

 

ولی خواب خریدنی نیست!

 

میشه باهاش کتاب خرید.

 

ولی دانش و معرفت را نمیشه.

 

اون میتونه واسه تو دارو تهیه کنه،

اما تندرستی را نمیتونه.

 

با پول میشه خون تهیه کرد،

ولی زندگی خریدنـی نیست.

بنابراین میبینی که پول همه چیز نیست.

 

و اغلب هم باعث ایجاد رنج و زحمت

میشه.

من اینا را بهت گفتم، چون من دوست تو هستم

 

و به عنوان یه دوست میخوام که رنج و زحمت را ازت دور کنم.

 

پس

هر چی پول داری، بفرست واسه من.

و من رنج اون را به جای تو تحمل میکنم.

(لطفاً فقط وجه نقد!!!)

 

دسته ها : دل نوشته ها
پنج شنبه دهم 5 1387

هنرپیشه کسی است که اگر درباره او صحبت نکنید هرگز گوش نمی ده(( مارلون براندو ))

********************

عشق یعنی وقتی دور هستید دلتنگ شوید اما از درون احساس گرما کنید  چون در قلبتان به هم نزدیکید.(( کی نودسن )) 

********************

نه از خودت تعریف کن و نه بدگویی. اگر از خودت تعریف کنی قبول نمی‌کنند و اگر بدگویی کنی بیش از آنچه اظهار داشتی تو را بد خواهند پنداشت. (کنفوسیوس) 
********************
هر چه بیشتر اوج بگیری در نظر مردمی که پرواز را نمی فهمند کوچکتر به نظر می رسی (نیچه)
********************

اانسان برای پیروزی آفریده شده است، او را میتوان نابود کرد ولی نمیتوان شکست داد. («ماهیگیر ودریا»  ارنست همینگوی)


********************
 

اگر آدم خوبی با تو بدی کرد،چنان وانمود کن که نفهمیده‌ای. او توجه خواهد کرد و مدت زیادی مدیون تو خواهد بود.  (یوهان ولفگانگ گوته)

********************

 

اگر قرار باشد بایستی و به طرف هر سگی که پارس می‌کند سنگ پرتاب کنی، هرگز به مقصد نمی‌رسی. (لارنس استرن)

 ********************

هیچوقت نمی‌توانید با مشت گره‌کرده دست کسی را به گرمی بفشارید.  (گاندی)

 ********************

(دیوانگی بشر آنچنان ضروری است که دیوانه نبودن خود شکل دیگری از دیوانگی است.  (پاسکال

********************

با لمس عشق و محبت می توان شیطان را از قلبها بیرون راند.(تنسی ویلیامز)

********************

عشق تاج زندگانی و سعادت جاودانی است.(گوته)

********************

خداوند آزادی را آفرید و بشر بندگی را. «آندره شینه»

********************

کسی‌که حفظ جان را مقدم بر آزادی بداند، لیاقت آزادی را ندارد. (بنجامین فرانکلین)

********************

در شگفتم که سلام آغاز هر دیداریست ، ولی در نماز پایان است . شاید این بدین معناست که پایان نماز ، آغاز دیدار است . ( دکترعلی شریعتی )

********************

آنکه می‌خواهد روزی پریدن آموزد، نخست می‌باید ایستادن، راه رفتن، دویدن و بالارفتن آموزد. پرواز را با پرواز آغاز نمی‌کنند.   (نیچه(

********************

عشق عینک سبزی است که با آن انسان کاه را یونجه می‌بیند.  (مارک تواین)

 ********************

شما ممکن است بتوانید گلی را زیر پا لگدمال کنید، اما محال است بتوانید عطر آنرا در فضا محو سازید. «ولتر؛ نویسنده فرانسوی ۱۷۷۸-۱۶۹۴»

********************

اگر می‌خواهید در زندگی دوستان وفادار و یاران غمخوار داشته‌باشید، کم و خیلی دیر با مردم دوست شوید .(هرشل)

دسته ها : SMS - مسائل روزمره
پنج شنبه دهم 5 1387
 
 

سایتی که قصد معرفی آن را داریم به شیوه ای باور نکردنی ، اس ام اس را از طرف گوشی شما ارسال می کند …..دقیقا مثل اینکه شما با گوشی خودتان اقدام به ارسال SMS کرده اید …. طرف مقابل شماره ارسال کننده را شماره موبایل شما خواهد دید …. نه ۳۰۰۰۰ و غیره ….
توجه: دقت داشته باشید ، فقط عزیزانی که از اپراتور اول تلفن همراه استفاده می کنند قادر به ثبت نام در این سایت هستند .
مزیت دیگر این سایت اینه چون اس ام اس رو از طرف گوشی شما ارسال می کنه اگر طرف به اس ام اس شما جواب بدهد جواب آن به دستان خواهد رسید در صورتی که در دیگر سیستمها به دلیل استفاده از شماره های شرکتهای ارسال اس ام اس ، پیام در صورت جواب داده شدن به دست شما نمی رسه !
▪ اس ام اس هایی بدون تبلیغات :
مزیت دوم و بسیارعالی این سایت ، ارسال sms هایی بدون تبلیغات است …. که مطمئنا میتونه جالب باشه . شما خودتون سایتی رو سراغ دارید که بدون هیچ تبلیغی بتونید اس ام اس رایگان باهاش بزنید ؟ مطمئنا نه !

اما این سایت پیام های شما را بدون تبلیغات ارسال می کند !
▪ ارسال اس ام اس به سراسر جهان :
مزیت دیگر این سایت امکان ارسال اس ام اس به تمامی کشورهای جهان است … (دقیقا برعکس اکثر سایتهای ایرانی که تنها امکان ارسال پیام کوتاه رو فقط برای ایران دارند) .
- اطلاع از وضعیت پیامهای ارسال شده یا Delivery Report:
یکی دیگر امکانات جالبی که این سایت به شما ارائه می دهد ، امکان اطلاع از وضعیت پیام (Delivery Report) می باشد . توجه داشته باشید که پیامی که در همه سایتها مبنی بر ارسال موفقیت آمیز پیام شما ، پس از ارسال به نمایش در می آید به معنای Delivery Report نمی باشد بلکه آن پیغام تنها شما را از ارسال موفقیت آمیز پیام به سرور سایت مطلع می کند ، نه گزارش پیام رسیده به شخص .
به خاطر همین موضوع است که مثلا شما در سایتی اقدام به ارسال sms می کنید و سایت نیز به شما پیغام می دهد که پیام شما ارسال شده است در حالی که به دلیل بروز مشکلاتی ،هیچ وقت آن پیام به دست دوستتان نمی رسد ! (مشکلی که حتما به آن برخورد کرده اید) . همچنین اگر پیام شما با موفقیت ارسال شود ولی مثلا مشترک مورد نظر در دسترس نباشد و یا گوشی فرد موزرد نظر خاموش باشد . تنها هنگامی که فرد اس ام اس را مشاهده کند به شما اطلاع می دهد که پیام شما به دست وی رسیده است .
ـ امکان اضافه کردن دفترچه تلفن
با استفاده از این قابلیت قادرید تا شماره دوستان و آشنایان خود را وارد کرده تا هنگام ارسال SMS برای آنها نیازی به حفظ شماره موبایل و تایپ شماره های آنها نداشته باشید . البته این بخش در اکثر سایتهای ایرانی و خارحی ارائه دهنده SMS نیز وجود دارد .
- امکان کسب اعتبار از طریق ارسال دعوت نامه برای دوستان خود :
حتما برای شما نیز این سوال پیش آمده که چه مقدار پیام کوتاه می توان با این سایت ارسال کرد . شما پس از ثبت نام قادر به ارسال تعداد محدودی پیام کوتاه می باشید اما نگران نباشید ، شما می توانید با ارسال دعوت نامه برای دوستانتان برای خود اعتبار کسب کنید . پس زیاد نگران نباشید … خدا بزرگه ….
همچنین قادرید تا در هر لحظه لیست کسانی که دعوت نامه شما را دریافت کرده و در سایت ثبت نام کرده اند را به همراه اعتبار جایزه خود بابت معرفی دوستتان به این سرویس مشاهده کنید .
- امکان ارسال پیام کوتاه در زمان و تاریخ مشخص :
یکی دیگر از مزیتهای جالب این سایت اینه که شما می تونید یک پیام را هم اکنون ارسال کنید ولی در زمان و تاریخی مشخص به دست دوستتان برسد !
مثلا فرض کنید می خواهید به مناسبت جشن تولد دوستتان ، یک پیام کوتاه برای وی ارسال کنید تا در هنگام جشن تولد ، مشاهده کند …..مطمئنا وقتی در کنار دوستتان نشسته اید و موبایلی نیر در دستتان نیست و دوستتان SMS شما را دریافت می کند ، تعجب خواهد کرد ….
همچنین می توانید پیامی را برای نیمه های شب برای دوستتان ارسال کنید تا وی را از خواب بیدار کنید ! در حالی که همان موقع شما در خواب هستید !
و هزاران فکر خفن دیگه که خودتون بهتر می دونید …
- امکان ارسال پیام گروهی :
یکی دیگر از قابلیتهای جالب این سایت امکان ارسال یک پیام برای تعداد زیادی از دوستانتان است ، مطمئنا این بخش هنگام ارسال پیامهای تبریک (مثل سال نو) و یا ارسال پیام های کوتاه تبلیغاتی به دردتون می خوره .
- مدیریت پیامهای ارسال شده :
در بخش دیگری که در سایت فوق قرار دارد ، قادرید تا آرشیو کامل پیام های ارسال شده را مشاهده کنید .
همچنین وضعیت Delivered Report پیام های کوتاه که قبلا در مورد آن توضیح دادیم نیز در همین بخش قابل مشاهده است .
جهت ثبت نام در این سایت کافی است اینجا کلیک کنید


حال با صفحه ای مشابه صفحه زیر مواجه خواهید شد که جهت مشاهده سایت به زبان انگلیسی می بایست بر روی دکمه ای که به منظور تغییر زبان سایت به انگلیسی قرار داده شده است کلیک کنید :
سپس زبان سایت ، انگلیسی شده و جهت ثبت نام لازم است بر روی لینک ثبت نام که با عنوان Sign Up مشخص شده است ، کلیک کنید .
حال در صفحه موجود لازم است فرم ثبت نام را پر کنید که به شرح هر کدام می پردازیم :
۱) در قسمت اول نام و نام خانوادگی خود را تایپ کنید ، دقت کنید این نام می تواند جعلی یا نام مستعار خودتان باشد اما حتما باید شامل دو قسمت باشد :
مثلا : hamed faramobile یا faramobile com و کلماتی مثل faramobile و یا hamed به تنهایی قابل قبول نیستند .
۲) در قسمت شماره ۲ می بایست یک ایمیل معتبر از خودتان را وارد کنید ، دقت داشته باشید ، این سایت یک کد فعال سازی به ایمیلی که درج کردید خواهد فرستاد که برای ادامه ثبت نام به آن نیاز خواهید داشت ، پس حتما یک ایمیل معتبر وارد کنید .
۳) در قسمت شماره ۳ می بایست یک کلمه عبور برای خود انتخاب کنید و در کادر بعدی نیز همان را تکرار کنید .
۴) در قسمت شماره ۴ کشور ایران را انتخاب کنید .
۵) در قسمت شماره ۵ می بایت شماره موبایل خود را بدون ۰ اول آن درج کنید ، به طور مثال اگر شماره موبایل شما ۰۹۱۲۱۲۳۴۵۶۷ باشد می بایست در کادر فوق ۹۱۲۱۲۳۴۵۶۷ را تایپ کنید . دقت داشته باشید این سایت تنها برای مشترکین اپراتور اول قابل پشتیبانی است ، لذا چنانچه از سیم کارت های اپراتورهای دیگر از قبیل ایرانسل یا تالیا استفاده می کنید ، قادر به ثبت نام و استفاده از امکانات این سایت نمی باشید .
۶) در بخش شماره ۶ می بایست سن خود و جنسیت خود را انتخاب کنید .
با کادر Possible comments کاری نداشته باشید .
۷) در بخش شماره ۷ می توانید ابتدا تعیین کنید که اگر تنها ۱۰ اعتبار داشتید یک ایمیل برای شما اتوماتیک ارسال شود که ضروری به نظر نمی رسد و بهتر است این گزینه را انتخاب نکنید .
اما قسمت I unconditionally accept The terms of use by submitting this form را جهت پذیرفتن شرایط سایت حتما می بایست انتخاب کنید (به اصطلاح تیک بزنید) .
سپس بر روی دکمه Submit کلیک کنید .
حال با پیغامی مواجه خواهید شد که به شما اطلاع می دهد ، ثبت نام شما انجام شد و جهت اتمام مراحل ثبت نام لازم است تا بر روی لینکی که به ایمیل شما فرستاده شده است کلیک کنید .
وارد اکانت ایمیل خود شوید و ایمیل مبوطه را بازگشایی کرده و بر روی لینک ارسالی کلیک کنید (در صورتی که با مراجعه به ایمیل خود آن را در Inbox نیافتید ، شاخه Bulk یا Spam ایمیل خود را نیز چک کنید) .
سپس اکانت شما فعال می شود .
پس از ورود به حساب کاربری خود ، می بایست شماره موبایل خود را در کادری ، بار دیگر وارد کرده و تایید کنید تا یک کد فعال سازی به موبایل شما ارسال گردد . سپس کد مورد نظر را در کادر مورد نظر تایپ کرده !

دسته ها : متفرقه
پنج شنبه دهم 5 1387
X